O nas

Szkoła Muzyczna "Preludium" powstała w 2015r jako placówka edukacyjno-kulturalna, której głównym założeniem jest nauczanie i przybliżanie świata muzyki. Jej organizatorem jest Fundacja im. Andrzeja Krzanowskiego, która działa na terenie Czechowic -Dziedzic od 2014 roku.

Szkoła Muzyczna "Preludium" zorganizowana jest na zasadzie prowadzenia pozalekcyjnych zajęć artystycznych. Naszą misją, jest przede wszystkim nauczanie muzyki i odkrywanie jej tajników przed innymi. Chcemy, aby nasi podopieczni kształcili się u nas z przyjemnością i czerpali z tego dużo zabawy. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może, czy też chce być wybitnym wirtuozem, dlatego do każdego uczestnika podchodzimy indywidualnie, dostosowując repertuar i poziom trudności do oczekiwań i możliwości ucznia.

Nauczycielami w "Preludium" są osoby z wykształceniem muzycznym, które posiadają duże doświadczenie dydaktyczne oraz szeroką praktykę sceniczną.

Jolanta Krzanowska - nauczyciel gry na fortepianie

Michalina Piątek - nauczyciel gry na skrzypcach

Tymoteusz Bączyk - nauczyciel gry na perkusji

Tomasz Pająk - nauczyciel gry na fortepianie, keyboardzie, saksofonie, akordeonie, klarnecie

Kamil Krzanowski - nauczyciel gry na skrzypcach i fortepianie

Patrycja Wyciślik – nauczyciel gry na skrzypcach

Paulina Wirska – nauczyciel śpiewu estradowego

Jerzy Hodurek – nauczyciel gry na gitarze

Szkoła działa jako organizacja "non profit", a wszystkie uzyskane środki przeznacza na działalność statutową Fundacji im. Andrzeja Krzanowskiego